Spotkanie autorskie z elementami warsztatów literackich z pisarką Marleną Popławską-Marek

W ramach współpracy Biblioteki Zespołu Szkół w Lichnowach z Gminną Biblioteką Publiczną w Lichnowach w czwartek 16 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z elementami warsztatów literackich prowadzone przez pisarkę Marlenę Popławską-Marek, autorkę książki „Wyprawa na maksa”, promujące czytelnictwo wśród uczniów klasy IV, V i VI szkoły podstawowej. Było to już drugie spotkanie pisarki z uczniami naszej szkoły.

Marlena Popławska-Marek jest z wykształcenia nauczycielką języka polskiego z przygotowaniem do terapii pedagogicznej. Przez kilka lat pracowała w biurze podróży. Na co dzień łączy swoje dwie pasje, jakimi są podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań i książek.

Spotkanie zostało zorganizowane w świetlicy Zespołu Szkół w Lichnowach w godz. 8:55-10:35. Uczestniczyło w nim 47 uczniów. Mieli oni okazję zapoznać się z twórczością pisarki oraz zaprezentowali swoją kreatywność w działaniach twórczych inspirowanych fragmentami tekstów z książki „Wyprawa na maksa”. Spotkanie zaowocowało powstaniem rysunków połączonych z krótkim tekstem w formie projektów plansz komiksowych oraz krótkich opowiadań. Dzięki tym działaniom uczniowie mogli podnieść swoją wiedzę i umiejętności, aby wykorzystać je, uczestnicząc w ogłoszonych przez bibliotekę konkursach na projekt komiksu i opowiadanie przygodowe.

Spotkanie upłynęło w przyjemnej i twórczej atmosferze. Pani Marlena zachęcała młodzież do prezentowania swojej aktywności twórczej, m.in. w konkursach, poprzez publikowanie utworów w prasie młodzieżowej. Podzieliła się też swoimi doświadczeniami, kiedy publikowała jako nastolatka swoje pierwsze utwory w czasopismach dla dzieci.