Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

W ramach wspólnych działań Gminnej Biblioteki Publicznej w Lichnowach oraz Biblioteki Zespołu Szkól w Lichnowach w środę 22 lutego 2017 r. odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką. Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów klas I-V szkoły podstawowej.

Wioletta Piasecka jest autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych oraz wielu słuchowisk radiowych.

Spotkanie zostało zorganizowane w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Lichnowach w godz. 9:00-10:00. Uczestniczyło w nim 81 uczniów i 7 nauczycieli.

Pani Wioletta zaprezentowała ciekawe fragmenty biografii H. Ch. Andersena. Następnie zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w bajkowym quizie. Niektórzy uczestnicy spotkania mogli też popisać się poprawną wymową językowych „łamańców”. Potem odbyło się przedstawienie kukiełkowe, które bardzo rozbawiło publiczność. Ogromnym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się zagadki piłkarskie. Trzeba przyznać, że odpowiedzi były znakomite. Uczniowie mogli także zadawać pytania pisarce i oczywiście bardzo chętnie skorzystali z tej okazji, a na zakończenie zaprezentowali swoje zdolności aktorskie w kabareciku o przygodach pieska. A nieodłącznym elementem przebiegu spotkania były wróżby, które wylosowało wielu młodych czytelników. Czy się spełnią? Zobaczymy. W każdym razie zabawa była świetna.

Spotkanie było niesamowite i pełne pozytywnej energii, która udzieliła się wszystkim uczestnikom.

Na zakończenie spotkania czytelnicy mogli zakupić książki autorstwa Wioletty Piaseckiej. Biblioteka także skorzystała z tej okazji i wzbogaciła swoje zbiory o następujące tytuły:
- Drużyna marzeń. Zagadki piłkarskie
- Krówka Modnisia. Wesołe wierszyki