Spotkanie z charakteryzatorką filmową – Julią Skorupą

W ramach realizacji projektu czytelniczego pod hasłem Książka pomaga – nasze wybory, nasze marzenia, realizowanego przez Bibliotekę Zespołu Szkół w Lichnowach i Gminną Bibliotekę Publiczną w Lichnowach w klasie III gimnazjum, w dniu 16.03.2017 r. w godz. 9:50-11:40 w szkole w Lichnowach odbyło się spotkanie uczniów klasy III gimnazjum z charakteryzatorką filmową – Julią Skorupą (absolwentką Gimnazjum w Lichnowach z 2003 roku).

Spotkanie wpisało się w zadania projektowe, których efektem finalnym będzie wydanie w czerwcu 2017 r. publikacji pt. Nasze wybory, nasze marzenia – kim chcę zostać”. Zostaną w niej zaprezentowane sylwetki tegorocznych absolwentów Gimnazjum w Lichnowach z uwzględnieniem ich dalszych planów edukacyjnych i wyborów zawodowych. Czy wybory te będą trafne, czy marzenia się spełnią? O tym przekonamy się za kilka, a może kilkanaście lat.

Do tych nurtujących młodzież problemów nawiązała zaproszona na spotkanie charakteryzatorka. Podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, studiów artystycznych oraz stawianiem pierwszych kroków w zawodzie charakteryzatora filmowego. Młodzież mogła też obejrzeć prezentację, na którą złożyły się zdjęcia z planów filmowych i fotografie przedstawiające efekty charakteryzatorskie.

W drugiej części spotkania chętni uczniowie na własnej skórze doświadczyli efektów pracy charakteryzatora, a pozostali przyglądali się, komentowali osiągnięte rezultaty oraz zadawali pytania dotyczące pracy na planie filmowym.

Trzeba przyznać, że było to ciekawe doświadczenie!