Spotkanie autorskie z Panią IZABELĄ CHOJNACKĄ-SKIBICKĄ

W dniu 15 kwietnia 2015 roku w godz. 1100 - 1230 w Sali Kominkowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Lichnowach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Izabelą Chojnacką-Skibicką, autorką książki „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”.

Spotkanie autorskie, na które zostali zaproszeni uczniowie Gimnazjum w Lichnowach, było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lichnowach, Bibliotekę Zespołu Szkół w Lichnowach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lichnowach. W spotkaniu wzięło udział 50 osób.

Izabela Chojnacka-Skibicka gościła już kilkakrotnie na terenie naszej gminy w związku z promocją książki „Miłość na gruzach Kosowa”, w której opisała  dramatyczne dzieje swojej miłości do Albańczyka z Kosowa. „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica” jest drugą książką napisaną przez tę pisarkę (w bibliotece są dostępne 3 egzemplarze tej książki).

Pani Izabela od kilku lat mieszka w powiecie malborskim we wsi Klecie w gminie Stare Pole, gdzie wraz z rodziną kupiła stary dom. Pokochała Żuławy i zainteresowała się historią tego Regionu, a atmosfera domu, w którym mieszka zainspirowała ją do napisania powieści pt. „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”.

„Zosia od dawna marzyła o domu z duszą i duchami. Kiedy udało jej się przekonać męża i wspólnie kupili stary dom na wsi nie przypuszczała, że będzie już w nim „dziki lokator”… Usiłując mu pomóc, Zosia zagłębia się w historię swojego domu i wsi. Czego dowie się, czy da radę rozwiązać tajemnicę sprzed kilkudziesięciu lat i dowie się, jak robi się zupę z pokrzyw?