SPOTKNIE AUTORSKIE Z PANIĄ MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK

W dniu 20 maja 2015 roku w godz. 1100-1200 w Sali Kominkowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Lichnowach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Marleną Popławską-Marek, autorką książki „Wyprawa na maksa”.

Spotkanie autorskie, na które zostali zaproszeni uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Lichnowach, było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lichnowach, Bibliotekę Zespołu Szkół w Lichnowach oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Lichnowach. W spotkaniu wzięły udział 52 osoby.

Marlena Popławska-Marek jest z wykształcenia nauczycielką języka polskiego z przygotowaniem do terapii pedagogicznej. Przez kilka lat pracowała w biurze podróży. Na co dzień łączy swoje dwie pasje, jakimi są podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań i książek. „Wyprawa na maksa” jest pierwszą książką, którą napisała.

Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swojej książki oraz przekazywała ciekawe informacje na temat różnych krajów i ich zakątków. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, mieli także okazję wykazać się swoją wiedzą geograficzną oraz wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania był notes „Wyprawa na maksa”. Dowiedzieli się również jak powstawała książka i jaki wpływ na jej ostateczny kształt miały dzieci.

Pani Marlena nawiązała z dziećmi bardzo dobry kontakt, a spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.