Spotkanie autorskie z Panem Arkadiuszem Niemirskim

W dniu 18 maja 2016 roku w godz. 800 - 945 w Sali Kominkowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Lichnowach odbyło się spotkanie autorskie z Panem Arkadiuszem Niemirskim – autorem książek o tematyce detektywistycznej dla młodzieży i dorosłych.

Spotkanie autorskie, na które zostali zaproszeni uczniowie Gimnazjum  w Lichnowach, było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lichnowach i Bibliotekę Zespołu Szkół w Lichnowach przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Lichnowach. W spotkaniu wzięło udział 59 osób.

Pan Arkadiusz Niemirski jest pisarzem, dziennikarzem, satyrykiem oraz kontynuatorem znanego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik…”. W 2000 roku Pan Arkadiusz zadebiutował powieścią „Pan Samochodzik i skarby wikingów” i do 2006 roku wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów.

W lipcu 2003 nakładem wydawnictwa Ossolineum ukazała się jego pierwsza “oryginalna” powieść detektywistyczna dla młodzieży pt. „Pojedynek detektywów”, a na jesieni tego samego roku został wydany zbiór opowiadań kryminalnych pt. „Zbrodnia prawie doskonała”. We wrześniu 2009 roku ukazała się kolejna pozycja książkowa dla młodzieży pt. „Tajemnica Fabritiusa”, a w kwietniu 2010 roku „Klątwa Nipkowa”. W 2014 roku Wydawnictwo Wołoszański wydało powieść dla dorosłych pt. „Prowokator”, natomiast w 2015 roku Wydawnictwo „Skrzat” wznowiło dwie starsze powieści: „Pojedynek detektywów” i „Testament bibliofila” z nowym zakończeniem. Obydwie te publikacje zostały zakupione do biblioteki.

Pan Arkadiusz Niemirski często spotyka się z czytelnikami i dzięki temu my również mieliśmy możliwość goszczenia pisarza w Lichnowach. Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Pisarz podzielił się z młodzieżą swoimi marzeniami, fascynacjami muzycznymi, wspomnieniami z podróży oraz doświadczeniami z pracy pisarskiej. Ta ciekawa opowieść o życiu, w którym spełniają się marzenia, wniosła bogaty aspekt poznawczy i była opatrzona świetnie przygotowaną prezentacją multimedialną. Treści przekazywane przez Pana Arkadiusza z ogromną dozą humoru i dystansu do siebie oraz otaczającego świata ujęły młodzież, która z dużym zainteresowaniem i uwagą, ale też z uśmiechem na twarzy, uczestniczyła w tym niepowtarzalnym „show”.

Marzenia się spełniają, a czytanie książek często pomaga nadać kształt tym marzeniom. Biblioteka zaprasza!