Ankieta


wyniki

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach

 

Godziny otwarcia:

PONIEDZIAŁEK – 14:00 - 16:00

WTOREK – 14:00 - 16:00

ŚRODA – 14:00-16:00

CZWARTEK – 14:00 - 16:00

PIĄTEK – 14:00 - 16:00

 

Pracownicy:

Dyrektor biblioteki – Małgorzata Skorupa

Główny Księgowy – Alicja Rybicka

Pracownik punktu bibliotecznego w Lisewie Malborskim – Piotr Pokój

Pracownik punktu bibliotecznego w Szymankowie – Katarzyna Wijas

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach wraz z punktami bibliotecznymi w Lisewie Malborskim i Szymankowie tworzy od 2003 r. sieć biblioteczną w gminie Lichnowy.

Gmina Lichnowy leży w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, w regionie Wielkich Żuław Malborskich i wchodzi w obręb administracyjny powiatu malborskiego. Obszar tej typowo rolniczej gminy zamieszkuje około 5000 mieszkańców.

Biblioteka w Lichnowach oraz punkty biblioteczne umiejscowione są w budynkach szkolnych i obsługiwane przez trzech nauczycieli bibliotekarzy, posiadających wykształcenie bibliotekoznawcze i pedagogiczne. Najliczniejszą grupę czytelników stanowią uczniowie na różnych etapach edukacyjnych. Księgozbiór jest sukcesywnie zaopatrywany w nowości wydawnicze, co w dużym stopniu stanowi o atrakcyjności biblioteki w środowisku lokalnym. Szczególny nacisk kładzie się na zakup lektur, beletrystyki dla dzieci i młodzieży oraz beletrystyki dla dorosłych. Obecnie biblioteka dysponuje księgozbiorem w liczbie 12141 egzemplarzy.

Ponadto biblioteka oferuje „książkę na telefon” i jest współtwórcą publikacji regionalnych. Przy bibliotece działa także Stowarzyszenie "Szansa dla Lichnów", aktywizujące społeczność lokalną.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach bierze udział w programie „Orange dla Bibliotek". W ramach tego programu biblioteka otrzymała dofinansowanie do opłat za Internet. Udział w tym programie umożliwia użytkownikom i pracownikom biblioteki korzystanie z bezpłatnego Internetu. Z Internetu można korzystać również bezprzewodowo. Program „Orange dla Bibliotek" wspiera rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększanie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania. Dzięki programowi Biblioteka może stać się nowoczesnym, wielofunkcyjnym centrum informacyjnym, kulturalnym i edukacyjnym.