Spotkanie autorskie z Panią Izabelą Chojnacką-Foerster

W dniu 08.03.2017 r. w godz. 900-1000 odbyło się spotkanie autorskie z Panią Izabelą Chojnacką-Foerster, autorką książki O czym się nie mówi… Miejscem spotkania była sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Lichnowach. Organizatorzy – Gminna Biblioteka Publiczna w Lichnowach i Biblioteka Zespołu Szkół w Lichnowach – zaprosili na spotkanie młodzież z klasy VI szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną wraz z nauczycielami.

Pisarka współpracuje z biblioteką w Lichnowach od 2012 roku i przez ten czas nawiązała z młodzieżą szkolną wspaniały kontakt. Podczas kilku spotkań autorskich, które wcześniej odbyły się na terenie gminy Lichnowy, Pani Iza prezentowała swoje dwie książki – Miłość na gruzach Kosowa oraz Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica.

Najnowszą książkę pt. O czym się nie mówi… autorka zarekomendowała jako zbiór opowiadań przeznaczonych dla młodzieży, rodziców i nauczycieli. Opowiadania te podejmują problematykę trudnych relacji młodych ludzi w środowisku rówieśniczym, szkolnym i domowym. Książka zmusza do refleksji na temat kontaktów międzyludzkich, tym bardziej, że treść niektórych opowiadań jest inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Warto przeczytać!

Podczas spotkania był także czas na zadawanie pytań na temat problemów ważnych dla nastolatków oraz umiejętności budowania pozytywnych relacji z otoczeniem. Młodzież była również zainteresowana zmianami, jakie dokonały się ostatnio w życiu osobistym Pani Izy. Krótkiej opowieści na ten temat towarzyszyła ciekawa prezentacja multimedialna.

Na zakończenie młodzież wyraziła chęć ponownego spotkania z pisarką. Może spotkamy się za dwa lata przy okazji promocji kolejnej książki – tak obiecała Pani Iza.